Tanec není to, co děláme, ale to, co jsme.

A máme za sebou 2. turnus LDance City Campu...

Člověk se ani nenaděje a už je zase konec. 5 krásných a protančených dní v přítomnosti 35 dětí. Takový byl 2.turnus příměstského tanečního tábora LDance City Campu.


Od pondělí do pátku nám počasí opravdu přálo a tak jsme mohli většinu času trávit venku na čerstvém vzduchu.


Pondělní den se nesl v duchu seznamování. Děti byly rozděleny podle věku do 4 týmů po 8 až 9 členech. Před obědem se nám pokřikem představily týmy Babišů, Mimoňů, Řízečků a No name. A mohlo se začít pomalu soutěžit. Na obědě jsme si pochutnali na boloňských těstovinách a po menší pauze nastal první trénink s Dášou. Táborníci se naučili základy hip hopu a kratší choreografii na píseň od Missy Elliot. V týmech si vytvořili 5 minutové scénky na filmové téma a celý den završili workshopem s Denisem z WEGETS crew, se kterým se naučili pár kroků z break dance a electric boogie.

V úterý po probuzení bylo naprosto jasné, že tento den bude jako stvořený pro vodní hrátky. Ty však následovaly až po obědě. Dopoledne přijala opětovně pozvání skvělá instruktora Zumby a zakladatelka kroužku dětské osobnosti pro děti z Těrlicka a blízkého okolí Nikča Wlochová a společně jsme si povídali o lidské duši a jejím vlivu na naše vědomí a nevědomí a vytvořili si nádherné mandaly. A huraaa na oběd. Na oběd jsme měli kuřecí závitky se sýrem a šunkou a s bramborovou kaší a po krátkém odpočinku na tanečním sále jsme si sbalili do baťůžků plavky, ručníky, svačinky a dostatek pití a vyrazili na pořádně dlouhou procházku směr Těrlická přehrada. Po hodině a čtvrt jsme konečně byli na místě. 2 hodiny si táborníci užili vodní radovánky a alou domů. Procházka byla pro některé mladší účastníky dosti náročná, ale zvládli to všichni na výbornou.

Stejně jako při prvním turnusu byl středeční den určen na celodenní výlet. Sraz v 8:15 na vlakovém nádraží v Havířově a po 20 minutách čekání na osobní vlak jsme vyrazili směr Opava a následně do Hradce nad Moravicí, kde na nás čekala exkluzivní prohlídka zámku, která trvala něco přes hodinu. Plní dojmů a nabití novými informacemi jsme po prohlídce usedli ve zdejší restauraci U Záviše, kde na nás čekal oběd v podobě sladkých palačinek se zmrzlinou a nebo kuřecí stripsy s hranolkami. Každý si přišel na své. Děti si zde nakoupily mnoho upomínkových předmětů a hraček a po 2 hodinách spočívání jsme se museli vrátit na vlakové nádraží. Cestou domů měly týmy ještě za úkol odpovědět na 32 kvízových otázek z tohoto výletu a tak jsme si, nejen zkrátili cestu domů, ale také zjistili, jak jsou na tom týmy se svou pamětí. A v 17:45 již na nás čekal zástup rodičů na vlakovém nádraží v Havířově, kde jsme se rozdělili a pádili zpátky do svých domovů.


A nastal čtvrtek. Opětovně jsme se v 9 hodin sešli v kulturním domě Leoše Janáčka a mohl započít předposlední den našeho příměstského tanečního tábora. A ikdyž jsme měli po výletě, tak nás čekal opravdu nabitý program. Dopoledne si týmy vytvořily své vlajky, které si navzájem ohodnotily. Na obědě si děti pochutnaly na francouzské polévce a kuřecím plátku s bramborovou kaší a huraaa na odpolední program. Odpoledne čekala táborníky lekce Dancehallu s naší trenérkou Domčou, během které se naučili choreografii na píseň od Demi Lovato. Po tréninku, který trval hodinu a půl se táborníci rozdělili do svých týmů a vyrazili hledat ztracený poklad. Ikdyž nám první dva úkoly rozkradli zdejší spoluobčané, tak hledání trvalo více jak hodinu. Týmy musely luštit křížovky, hádat tajenky, přiřazovat texty a po zdárném vyluštění všech textů se nakonec dostaly zpátky na taneční sál, kde na ně čekala sladká odměna. Tím však čtvrteční program nekončil. Po odpolední svačině ještě táborníky čekala týmová atletická štafeta, kterou zakončili tento náročný den.

Od pátečního rána panovala na tanečním sále smutnější nálada a nikdo si nechtěl připustit, že už je před námi poslední den. Dopolední program byl plný fyzických her a úkolů, díky kterým týmy mohly získat mnoho bodů do svého celkového hodnocení. Hry byly kondiční a na výdrže a hodně táborníků podávali opravdu skvělé výkony. Z fleku by překonali nejednoho dospěláka. Po výborném kuřecím rizotu se pak všechny týmy uchýlily do svých zákoutí, kde společně tvořily týmový tanec, jehož následně hodnotily ostatní oddíly. A že jim to opravdu šlo. Odměnou pro ně byla sladká zmrzlina nebo ledová tříšť, kterou zchladily svá rozpálená tělíčka a následovala poslední taneční lekce s pozvaným lektorem. Opětovně nás poctil svou návštěvou tanečník latinskoamerických tanců Jan Tyllich a tentokrát se tančilo opravdu svižně. Tančil se totiž jive a že jim nožky opravdu kmitaly. Po náročném tréninku se páteční den schyloval k úplnému konci a došlo na výsledky všech oddílových soutěží, které naše táborníky doprovázely během celého týdne. A k našemu údivu došlo i na shodný výsledek a s 32 body se na 3.místě umístily týmy Mimoňů a Řízečků, na 2.místě skončil tým Babišů a s 37 body vyhrál tým No name. Všechny týmy si odnesly nádherné diplomy se společnou fotografií, které byly navrhnuty pouze pro tento 2.turnus. Snad si při pohledu na tento diplom vzpomenou, jaký fajn týden jsme společně zažili.

A už teď se děti i rodiče můžete těšit na příští prázdniny. A opětovně minimálně 2.turnusy LDance City Campu. My z LDance se už nemůžeme dočkat!