Tanec není to, co děláme, ale to, co jsme.

Jak jinak soutěžit, než on-line?

Díky za to, že se některé soutěžní organizace rozhodli uspořádat on-line soutěže, díky kterým mohou naši tanečníci zase najít ztracenou motivaci a zlepšovat se ve svých schopnostech a tanečních zkušenostech. Opětovně si po roce mohli vyzkoušet zasoutěžit, zkusit své štěstí a porovnat své síly s ostatními tanečníky z jiných tanečních škol a studií.

 

Již v lednu se největší soutěžní organizace Czech Dance Master rozhodla uspořádat on-line mistrovství ČR v sólo HipHopu a 3 z našich tanečníků se rozhodli tuto soutěž vyzkoušet. Nejen, že to byla první on-line soutěžní zkušenost, ale také zcela první reprezentace tanečníků LDance v soutěži Czech Dance Master, která je na české scéně již od 90.let.minulého století.

 

Holky si vytvořily vlastní 45s choreografie na předem stanovenou hudbu, následovalo natáčení na tanečním sále a v únoru všichni usedli k obrazovkám svých počítačů, tabletů či televizí a sledovali výkony skvělých tanečníků.

A takto odpadly výsledky:

Kategorie děti

Anna Bajerová 53. místo / 98

Natálie Škulavíková 66.-68. místo / 98


Kategorie hlavní

Adéla Kvitová 15. místo / 20

A touto soutěží jsme vstoupili do dalších on-line soutěží. V měsíci březen vyhlásily dvě největší soutěžní organizace další on-line soutěže. Czech Dance Master s kategoriemi Contemporary a Best Dance Songs Cup a Taneční skupina roku soutěž - Tanečník roku v kategorii Hip-hop.

 

Bohužel však nebylo v časových i finančních možnostech našich dětí i jejich rodičů, aby se naši tanečníci zúčastnili obou těchto soutěží. A vzhledem k tomu, že Czech Dance Master soutěž vyhlásilo jako první, většina našich tanečníků si vybrala tuto soutěž.

 

Avšak jedna z našich holčiček nás reprezentovala také v Taneční skupině roku a jak dopadla?

HipHop základní liga

Natálie Škulavíková 5-13. místo / 70

Pro nás je to moc krásné umístění a Natálce velmi gratulujeme. Týden po této soutěži jsme museli na tanečních sálech natočit dalších 13 choreografií. 11 choreografií startovalo v kategorii Best Dance Songs Cup a 3 choreografie v Art Cupu – Contemporary.

 

Nutno podotknout, že si naši tanečníci choreografie tvořili zcela sami. On-line formou přes aplikaci ZOOM měli možnost mít konzultace se svými trenéry Dášou a Honzou, kteří tanečníkům radili, které kroky změnit nebo odstranit, čeho se v sestavách držet a čeho zase ne. A nakonec vzniklo 13 velmi zajímavých choreografií. A jak si tanečníci vedli?

Best Dance Songs Cup

Kategorie děti

Beáta Talpová 23. / 107

Natálie Vysocká 28.-31. / 107

Barbora Halamíková 32.-33. / 107

Natálie Škulavíková 42.-44. / 107

Anna Bajerová 45.-46. / 107

Marianna Gabzdylová 58.-59. / 107

Nelly Nikolićová 69.-70. / 107

Vivien Emily Gincelová 74.-75. / 107

 

Kategorie Junioři

Karolína Jalůvková 42. / 51

 

Kategorie Hlavní

Viktorie Černá 8. / 9

Art Dance Cup – contemporary

Kategorie starší Junioři 2

Eliška Bukovjanová 43. / 44


Kategorie Hlavní

Adéla Kvitová 48. z 58

Nikki Vana 52.-53. z 58

V některých kategoriích byla konkurence opravdu veliká, ale to nemění nic na tom, že netančíme pro vítězství, ale především proto, abychom si konečně zasoutěžili, hýbali se, získali nové a cenné zkušenosti, protože sledovat ostatní tanečníky byla opravdu skvělá podívaná a hlavně alespoň částečně si užít ten pocit být zase na tanečním parketu a soutěži. Tanečníkům gratulujeme ke krásným umístěním a moc děkujeme za krásnou reprezentaci LDance. A již brzy Vás budeme informovat o dalších on-line soutěžích, které nás čekají a nebo jsme se již zúčastnili.