Tanec není to, co děláme, ale to, co jsme.

LDance Camp 2017

Tak a je to za námi. Víkend plný drilu a tance. Propocené oblečení, brzké vstávání a únava. To vše a mnohem víc zažili naši tanečníci z kategorie Kids, Junior a Hlavní.

V pátek 10.listopadu se do příborského kulturního domu sjelo 86 tanečníků z Havířova a Příbora. A již v 18:00 začal nabitý program, který byl pro tanečníky připraven. Po pár informacích od trenérek Dáši a Domči, jak bude program probíhat, co tanečníky čeká a a na co se mohou těšit, jsme se dali do práce. Jako první lekci měli tanečníci Dancehall s Domčou Ležákovou, během které se naučili choreografii jamajských rytmů plnou energických kroků a variací. V druhé lekci si pak tanečníci pořádně procvičili ruce. Základy techniky Waackingu se učili s trenérkou Dášou. Ne jednoho tanečníka následující den pořádně bolely ruce. Jako večerní program si užili kino v prostorech kulturního domu. Na velkém tanečním sále, kde probíhaly taneční lekce a spali tanečníci z kategorií Junior a Hlavní, jsme připravili dvě obrovská plátna a večer si tak užili promítání posledního z dílů tanečních filmů Step up: All In a mohli se tak kouknout na battly ve skupinách.

V sobotu všechny čekal budíček v 7:45, nebo aspoň jsme se tak s trenéry domnívali. Někomu totiž o půl 7 zazvonil mobil a tím vzbudil většinu spících tanečníků. V 9:00 již započal další den plný tanečních lekcí a workshopů. Jako první je čekal trénink s Mgr.Lenkou Komínkovou, se kterou se naučili, jak připravit své tělo před tréninkem nebo soutěžemi, jak si zdravě, ale účelně protahovat a posilovat svá těla a také, jak jsou na tom se svou výdrží a kondicí. Po 15 minutové přestávce následoval druhý dopolední program a to workshop All styles s Denisem z WEGETS crew. Během hodiny a půl si tanečníci vyzkoušeli styly jako jsou Break Dance, Hype, Locking, Popping, House Dance,… Naučili se pár základních kroků a huraaa na oběd. Po vydatném obědě v podobě vývaru a kuřecího řízku s bramborem v místní příborské restauraci jsme se vydali nazpátek do kulturního domu. Následoval 45 minutový odpočinek a ve 14:00 započal odpolední blok tanečních lekcí. Od 14:00 do 15:30 se změnil streetový rytmus v rytmy latinskoamerické a s Honzou Tyllichem se zapotili u lekce Samby, ve které se naučili další figury, které následovně přidali již k choreografii, kterou se učili zvlášť na svých trénincích. Po hodině a půl se latinské rytmy změnily v rytmy africké a následovala lekce Afro house s Radkou Liškovou, která je původem z Olomouce, ale dorazila za námi až z Prahy, kde momentálně pravidelně vyučuje v místních tanečních centrech. Při této lekci se tanečníci naučili krátkou vazbu, kterou pak ve skupinkách, společně s Raduš, předváděli svým kamarádům za jejich potlesku. A že byly opravdu velké ovace.

Po lekci Afro house následovala půlhodinová přestávka na odpolední svačinu a menší odpočinek a před večeří všechny čekala druhá lekce s Denisem Chrobokem, která se nesla v duchu Break Dance. Šikovnější tanečníci se během lekce naučili nové akrobatické prvky a opravdu se bylo na co koukat. Po lekci s Denisem následovala večeře v podobě zeleninového rizota s kuřecím masem a po delší pauze následovala poslední večerní lekce. Před 8 hodinou večerní dorazila Michaela Macháčková, jinak přezdívaná EM z taneční skupiny Roots Company z Ostravy a tanečníci tak zakusili druhou lekci Dancehallu, tentokrát v jiném podání. Učili se základní kroky, se kterých následovně vytvořili krátkou sestavu. Lekce probíhala zábavnou ,,párty,, formou uprostřed tanečního parketu, kde se tanečníci opravdu vyřádili. Po lekci s EM se již ti menší uchýlili do sprch a během půl hodiny se taneční parket změnil v provizorní soutěžní místo. Za živého vysílání na Facebooku usedla odborná porota do popředí před pódiem a mohl začít večerní program v podobě LDance All styles battlu, kde se nakonec přihlásilo 20 odvážlivců z Havířova i z Příbora. Na 3. místě se umístila Michaela Kaplanová z Příbora, 2. místo obsadila Adéla Kvitová opětovně z Příbora, ale Battle nakonec ovládl Havířov a titul nejlepšího tanečníka a poukaz na nákup klubového oblečení v hodnotě 1000,- získala Andrea Štěrbová z kategorie junior. Gratulujeme všem vítězům a děkujeme všem zúčastněným, všichni přihlášení byli moc šikovní a mnohdy předčili sami sebe tím, co předvedli. Doufáme, že se nebudete vzdávat a budete dále na sobě pracovat. Po battlu se tanečníci ještě vyřádili na diskotéce za doprovodu DJ. A alou na kutě.

V brzkých ranních hodinách v neděli byl v kulturním domě naprostý klid. Všichni spali jako zabití a tak měli tanečníci oficiální budíček až v 8:15. Za hodinu je čekala poslední taneční lekce s Domčou Ležákovou, se kterou si dali lekci Hip-Hopu a naučili se další krátkou choreografii. Po tvrďáckém hip-hopu se pak protáhli při hodinovém stretchingu a posilování s Dášou, tak snad je následující dny svalíky zase tak nebolely. Hodinu před polednem se všech 86 tanečníků rozdělilo do 6 skupin a každá skupina dostala úkol, co má v kulturním domě pouklízet. Takže se najednou z tanečního soustředění stalo uklízecí centrum. Všichni se sbalili, pozametali, povytírali záchodky a koupelny, vyleštili zrcadla a skla, pouklízeli kuchyňku a ve 12:15 již tanečníci z Havířova usedli do autobusu směr domov a příboráci se rozprchli jako lusknutím prstu. Rázem v kulturním domě nastalo hrobové ticho. 2 dny plné tanečních lekcí jsou za námi. Jak rychle soustředění započalo, tak rychle i skončilo. To však neznamená, že to bylo naposled. Taneční víkendy bychom rádi udělali pravidelně a umožnili tak tanečníkům z Havířova i z Příbora, aby se navzájem poznali a zažili tak společná taneční dobrodružství a nová přátelství. Samozřejmě děkujeme všem trenerům a pomocníkům, kteří se podíleli na přípravě soustředění a jeho vedení. Bez vás by samozřejmě nebylo takové, jaké se uskutečnilo. Takže vám patří velké díky a budeme se těšit na další shledání s vámi. A doufáme, že se tanečníci něco nového naučili a budou na první společné soustředění v dobrém vzpomínat, ikdyž bylo občas i velmi náročné.

FOTOGALERIE

2. den (sobota 11.11.)