Tanec není to, co děláme, ale to, co jsme.

LDance plný novinek…

Zdravíme Vás milí LDancéři,

tak jsme již započali taneční školní rok. A to nejen v Havířově, ale NOVĚ také v Příboře, kde se pro velký zájem otevřely všechny věkové kategorie, včetně kategorie pro dospělé a rodiče. Obě naše pobočky odteď čítají na více než 120 aktivních tanečníků. Z nichž okolo 70 je z Havířova a zbývalých 50 z města Příbora.


Veřejné nábory, které se konaly 4.9. v obchodním domě ELAN v Havířově a 5.9. v kulturním domě v Příboře, nás příjemně překvapily svou nevídanou účastí, jak z řad nových tváří TS LDance, ale také z řad diváků a našich věrných fanoušků, za což Vám všem patří velké díky. Velice nás těší, že jste s námi, podporujete nás a naše tanečníky a že jste si moderní taneční styly oblíbili, stejně jako my.

Pokud jste se potřebovali rozhodnout, zda-li byste se rádi do TS LDance přihlásili, pořád máte možnost. Stačí dorazit na jakýkoliv trénink v měsíci říjen, vyzkoušet si jednu hodinu zdarma a poté se k nám přihlásit. Takže nezoufejte, pořád máte šanci být naší součástí. Letošní školní rok bude plný novinek a změn v naší taneční skupině, avšak nemusíte se ničeho obávat. Jsou to přinejmenším změny příjemného charakteru, které zlepší taneční dovednosti vás a vašich dětí. Tanečníci z Havířova se mohou těšit na pravidelné lekce s druhou trenérkou Domčou a nově také se skvělým tanečníkem a bboyem Denisem z WEGETS Crew. Pro všechny tanečníky, včetně města Příbora, jsou připravené lekce s tanečníkem mezinárodní třídy v latinskoamerických tancích Bc.Janem Tyllichem, Dis. . Bude vás také navštěvovat jeho taneční partnerka, se kterou vedou taneční kurzy pro dospělé a mládež v Příboře Mgr.Lenka Komínková. Stejně jako Honza se Lenka věnovala vrcholově sportovnímu tanci a je vystudovaná Fyzioterapeutka. Můžete se těšit na lekce plné protahování a posilování, které zdravým způsobem pomohou našim tanečníkům rozvíjet jejich flexibilitu a koordinaci. Ještě stále hledáme jednu posilu do našeho LDance týmu a to nejlépe někoho, kdo se věnuje baletu či gymnastice. Takže pokud o někom takovém víte nebo sami byste se rádi přidali do našeho týmu neváhejte a ozvěte se!

Další novinkou v programu budou dvě soustředění. Podzimní a jarní, nebo-li předsoutěžní. Předsoutěžní obvykle bývá na přelomu února-srpna vždy od pátku do neděle na sále kulturního domu daného města. Ovšem novinkou je soustředění podzimní, které se bude konat v listopadu. O přesném datu Vás budeme brzy informovat. V čem však bude toto soustředění odlišné od toho jarního? Bude se konat v kulturním domě v Příboře od pátečního odpoledne do nedělního poledne, kde budou tanečníci, nejen z Příbora, ale také z Havířova. Zde budou tanečníci spát a bude na ně čekat program plný tanečních workshopů s interními, externími, ale také pozvaných tanečníky. Takže se všichni z kategorie Kids, Junior a Hlavní mají na co těšit. Samozřejmě se opětovně můžete těšit na workshopy s pozvanými lektory a jeden z nich v letošním školním roce bude pro všechny z České a Slovenské republiky známý Filip Jankovič, který se proslavil svou účasti v Československo má talent, kde předvedl nevídanou ukázku streetového tance na podpatcích. Dále tohoto výborného tanečníka můžete pravidelně vidět v Moje tvář má známý hlas, kde doprovází svým tancem mnoho pěveckých vystoupení. To by z těch největších novinek mělo být asi vše. V měsíci říjnu si budete moci objednat klubové oblečení, abyste nám již na Vánoce mohli předvést, jaký jsme super LDance tým. Čeká nás Mikulášské nadělení, Halloweenský, Vánoční a Valentýnský trénink. Po novém roce se začnou řešit kostýmy k choreografiím, budete se moci zúčastnit se svými dětmi Pohádkového odpoledne (karnevalu), který pro děti každoročně připravujeme. A samozřejmě slavnostního ukončení školního roku, závěrečného focení a natáčení promo videa. To vše a mnohem víc zažijete u nás v taneční skupině LDance.


My se těšíme a co vy?