Tanec není to, co děláme, ale to, co jsme.

První ročník LDance City Campu úspěšně za námi!


Program plný tance s interními a pozvanými lektory, tři táborové týmy, zábava, hry, celodenní výlet a hromada smíchu. Takový byl první ročník příměstského tanečního tábora


LDance City Camp. Týmy Karbošů, Batcornů a Pandíků celý týden zdárně absolvovaly lekce HipHopu s hlavní vedoucí Dášou, Break Dance s Denisem z WEGETS, workshop latinskoamerické Samby s Honzou Tyllichem a navštívily je gymnastky z SK MG Havířov a zkusily si lekci moderní gymnastiky. S Nikčou Wlochovou si čtvrteční dopoledne povídaly o tom, jak rozvíjet svou osobnost a talent, luštily křížovky a na závěr si vyrobily lucerničky, díky kterým odehnaly strach, který děti tíží.

Každý den si týmy hrály, vytvářely scénky, podle indicií hledaly poklady a samozřejmě se všichni skvěle bavily. V polovině týdne se táborníci vydali na celodenní výlet do Štramberka. Po cestě navštívili botanickou zahradu, která byla vytvořena z vápencového lomu Velká Kamenárka. Poznali zde mnoho zajímavých živočišných tvorů a rostlin. Po pár fotografických snímcích se vydali dál do kopce, kde na ně čekala rozhledna na Bílé hoře. Všichni odvažlivci se pokochali pohledem na okolní města, jako jsou Štramberk, Kopřivnice, Příbor atd., a pokračovali v cestě. Hlavní stanicí bylo město Štramberk a samozřejmě všem známá Štramberská Trúba. Opětovně se táborníci vydali do výšin této kamenné věže, která je dnes využívána jako rozhledna pro místní obyvatelé a turisty. Ti bázlivější pozůstali dole, občerstvili se, napili a hlavně nemohli odejít bez vyhlášených štramberských uších. Poté co byly batohy plné sladkých perníkových uší, suvenýrů a magnetek se vydali nazpět k vlaku. Poslední zastávkou bylo město Příbor, rodište psychologa a zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda. Zde si výletníci ve stejnojmenné restauraci naplnili bříska a v zahradách místního piaristického kláštera po celém dni odpočinuli. Při cestě domů všechny čekal kvíz, jak jsou obezřetní a co se všechno během výletu naučili a před šestou hodinou už všechny čekaly rodiče na vlakovém nádraží v Havířově.

Tak takový byl LDance City Camp. V pátek se vyhlašoval nejlepší tým tábora a titul si odnesl tým Karbošů, kterým ještě jednou GRATULUJEME. Avšak nikdo neodešel s prázdnou, všichni dostali diplomy a především zlaté medaile, které jim budou připomínat 1. příměstský taneční tábor.

Vzhledem k tomu, že se tábor setkal s pozitivními ohlasy, nejen ze strany tanečníků, kteří v pátek nechtěli opustit kulturní dům Leoše Janáčka, ale i rodičů, rozhodli jsme se, že v srpnu uspořádáme druhý turnus tohoto tanečního tábora a to od 14. do 18.8. A vy můžete být u toho! Zde můžete vyplnit přihlášku.