Tanec není to, co děláme, ale to, co jsme.

Školní rok je za námi a s ním i úspěšná soutěžní sezóna.

Po dlouhé odmlce jsme si pro vás připravili článek o školním roce 2017/2018.

 

V letošní sezóně nastalo v LDance mnoho zásadních změn. V září se otevřela nová pobočka taneční skupiny také ve městě Příboře a nastoupilo k nám přes 50 příborských nováčků všech věkových kategorií. K tomu samozřejmě v Havířově přibylo také mnoho nových tváří a momentálně dohromady naše LDance rodina čítá na více než 150 aktivních tanečníků, od Baby kategorii až po dospělé. Začaly pravidelné tréninky našich externích trenérů - Honzy a Denise, kteří mají velký podíl na fyzické a kondiční přípravě tanečníků na soutěžní sezónu. Snažíme se zapojovat i naše talentované děti a připravit je na role trenérů a jedním z takových talentů je Aďa Kvitová, která měla v letošním roce možnost se několikrát zapojit do vedení příborských formací a naučit je něco ze svého umění, což je především moderna a contemporary.

 

Již teď pracujeme na dalším rozvíjení taneční skupiny LDance, chceme rozšířit spolupráci s taneční partnerkou Honzy - s Mgr. Lenkou Komínkovou, která se více než 20 věnuje vrcholově sportovnímu tanci a jejíž hlavní činností je fyzioterapie. Naším cílem je, aby se tanečníci rozvíjeli, nejen ve streetových tanečních stylech, ale měli také dohled odborníků, kteří jim vysvětlí, jak zdravě rozvíjet svůj pohyb, flexibilitu a kondici.

Lenka však není jediný odborník, se kterým navazujeme spolupráci. Ovšem prozatím vám tyto informace neprozradíme. Nechejte se překvapit, ale určitě určitě nastanou příjemné změny. My se těšíme MOC. Ale zpátky ke školnímu roku 2017/2018. Nově se konalo podzimní soustředění všech tanečníků kategorie Kids, Junior a Hlavní z Havířova i z Příbora, v kulturním domě v Příboře. Nebylo to klasické soustředění, na které jsme zvyklí, ale nazývejme to raději workshopovým víkendem. Od pátku do neděle probíhaly workshopy různých tanečních stylů s interními i pozvanými trenéry. Tanečníci se naučili taneční variace a kroky ze stylů Dancehall, Waacking, Hip - Hop, Afrohouse, House dance, Break dance, ale také se naučili něco z latinskoamerické samby a protáhli si těla při hodině gymnastiky a flexibility. Navíc si užili promítání tanečního filmu Battle Of the Year na plátnech ve velkém sále v kulturním domě, diskotéku s DJ a All Styles Battle, do kterého se mohl přihlásit kdokoliv a získat tak poukaz na nákup klubového oblečení v hodnotě 200kč, 500kč a 1000kč. Na třetím místě se umístila Michaela Kaplanová z Příbora, na druhém místě Adéla Kvitová z Příbora a na prvním místě Andrea Štěrbová z Havířova.

V únoru se pak konaly 3 předsoutěžní víkendová soustředění všech soutěžních formací, která tanečníky připravila na nadcházející soutěžní sezónu. V letošním roce trenéři vytvořily 5 soutěžních choreografií a výsledky našich tanečníků byly více než výborné. Zde si můžete přečíst přehled všech soutěží, kterých se tanečníci z Havířova i Příbora účastnili a jejich umístění:

 

Havířov

Mia Dance Festival semifinále Ostrava

Cirkus LDancitó - 1.místo

Prostřeno - 1.místo

Czech Dance Tour regionální kolo Havířov

Cirkus LDancitó - 3.místo

Prostřeno - 2.místo

Orlovský pohárek

Cirkus LDancitó - 1.místo

Prostřeno - 1.místo

Czech Dance Tour Mistrovství Moravy Prostějov

Cirkus LDancitó - 1.místo (Mistři Moravy)

Prostřeno - 2.místo (Vicemistři Moravy)

ESO Bohumín

Cirkus LDancitó - 3.místo

Prostřeno - 4.místo

Czech Dance Tour Finále Praha

Cirkus LDancitó - 3.místo (2. Vicemistři ČR)

Prostřeno - 6.místo

Mia Dance Festival Finále Praha

Cirkus LDancitó - 4.místo

Prostřeno - 7.místo

Dance Freud Příbor

Mickeyho klubík - 2.místo

Sokol Dance Cup Ostrava

Mickeyho klubík - 2.místo

Cirkus LDancitó - 2. místo

Prostřeno - 2.místo

 

Příbor:

O zlatý pohár BAV klubu Příbor

Vzhůru do oblak - 1.místo

Letem světem - 1.místo

Tanec Fokus Nový Jičín

Vzhůru do oblak - 1.místo

Letem světem - 2.místo

Dancefest Kopřivnice

Vzhůru do oblak - 1.místo

Letem světem - 1.místo

Fren Dance Frenštát pod Radhoštěm

Vzhůru do oblak - 1.místo

Letem světem - 2.místo

Dance Freud Příbor

Vzhůru do oblak - 1.místo

Letem světem - 1.místo

Kopřivnické mecheche

Vzhůru do oblak - 1.místo

Letem světem - 2.místo

Dohromady se naši tanečníci zúčastnili 14 soutěží, což je úctyhodný výkon a jejich výsledky jsou opravdu skvělé. A my trenéři jsme na ně patřičně pyšní a už teď se těšíme na další taneční sezónu. Novinkou v letošním školním roce byly také soutěže, které měly kategorii Junior a Kids motivovat k vlastnímu sebezdokonalování. Tanečníci museli vytvořit vlastní streetovou choreografii v délce od 45 sekund do 1 a půl minuty na libovolnou hudební nahrávku. V juniorské kategorii svou šanci využilo 13 tanečníků, z toho 5 z Příbora a 8 z Havířova. A nakonec workshop s Filipem Jankovičem získaly tyto tanečnice: Daniela Kurcová z Příbora s 393 hlasy a Kamila Pěgřímová z Havířova s 246 hlasy.


Na workshop s Filipem Jankovičem se do Prahy chystáme v září společně s trenérkami Dášou a Domčou, tak se můžete těšit na článek plný dojmů z lekce s tímto výborným tanečníkem. Z kategorie Kids se soutěže zúčastnilo 11 dětí, z toho 6 z Příbora a 5 z Havířova. Nakonec po velkém boji vyhrály poukaz na příměstský taneční tábor LDane City Camp 2018 tyto děti: Anna Bajerová z Příbora s neuvěřitelnými 884 hlasy a Karolína Baraboszová s 60 hlasy, ta ovšem svůj poukaz darovala Barboře Kročkové, která se v uvedených termínech tábora nemohla zúčastnit. Takový byl tento taneční ror - 22.6. jsme se společně rozloučili v kulturním domě v Příboře akademií s názvem Story of my life. Diváci mohli shlédnout naši cestu tanečním životem od jejich počátků, tedy vystoupení všech soutěžních choreografií a vystoupili také trenéři taneční skupiny LDance a my jsme velmi poctěni, že se této události zúčastnilo tolik diváků.

Určitě za zmínku stojí vyhlášení nejlepších tanečníků všech soutěžních kategorií za rok 2017/2018, kteří v letošním školním roce opravdu dřeli a tímto jim gratulujeme : LDance kids Havířov - Nela Spratková, Matt Goj LDance kids Příbor - Anna Bajerová LDance junior Havířov - Klára Cygonková LDance junior Příbor - Anna Bordovská Děkujeme také naši juniorce z Havířova Julii Jonštové, která je LDance věrná již od začátku zrození naší taneční skupiny a navíc je výborným tanečníkem, který na sobě neustále pracuje a rozvíjí se. A samozřejmě Adéle Kvitové z Příbora, která se díky svým tanečním zkušenostem rozvíjí, trénuje naše příborské tanečníky a pomáhá tak i nám trenerům.

A velké DÍKY patří všem rodičům našich tanečníků, kteří své děti podporují, jak po fyzické a psychické stránce, tak i po té finanční, která je mnohdy velmi nákladná a vedou je k tancování u nás v LDance. Rodičům, kteří obdivují a věří v naší práci s jejich dětmi. Děkujeme vám mnohokrát.