Tanec není to, co děláme, ale to, co jsme.

Tak jak se v České republice máte?

My si užíváme, jak to jen jde. V pátek dopoledne jsme po snídani vyrazili autobusem na místní trhy v centru Cesenatica, kde jsme si za pár eur nakoupili mnoho dárečků a upomínkových předmětů, nejen pro sebe, ale také pro své blízké.Po 3 hodinách hrabání a hledání věcí, které se nám na trhu líbily, jsme se vrátili zpátky do campu, kde již na nás čekal oběd v podobě kmínové polévky a boloňských těstovin se sýrem. Všichni jsme byli po nákupech zcela vyhládlí, takže oběd zmizel, jako lusknutím prstu a mohli jsme pokračovat v dalších plánech. Rodiče se svými dětmi vyrazili na výlet lodí směr Rimini a ostatní, kteří nechtěli na loď nebo zde nejsou v doprovodu svého rodiče vyrazili s trenéry opětovně na pláž se slunit a odpočívat. Po cestě z pláže jsme se ještě osvěžili zmrzlinou a po večeři nás čekaly kolektivní hry, díky kterým získaly indície ke ztracenému pokladu.

V sobotu byl opravdu nabitý program. Ráno 2,5 km běh na pláž a zpátky, rozcvička a následně snídaně. Po snídani jsme společně vyrazili k bazénu, kde jsme měli stretching s místními animátory, poté jsme si dali 20 minut protahování na flexibilitu těla s Dášou a ještě zumbičku u bazénu. Po bazéně nastal čas oběda, kde na nás čekaly šunko-fleky a po obědě zase huraaaa k vodě, ale tentokrát k moři. Děti řádily a dováděly, ale po hodině jsme je museli vytáhnout ven. Rychle osušit, nasadit žabky a šlo se do místního lesoparku. Kde na ně čekaly další 3 schované indície, které musely do časového limitu najít. Poslední indícii však našli až po skončení 15 minut a tak si za trest, pro některé za odměnu, museli v moři zahráli hru cukr-káva-limonáda-čaj-rum-bum, a že to byla opravdu podívaná. Půl hodiny před odchodem čekal děti program v podobě posilování a tak jsme si společně natáhli karimatky na písku a pořádně zahřáli ty naše svalíky. A rychle zpátky do campu na večeři. Po kuřecím vývaru a rajské omáčce s knedlíky se všichni pořádně vyfikli a vyrazili jsme vláčkem z campu do přístavu Porto Canale v Cesenaticu. Po půl hodinové procházce přístavem jsme všem dali rozchod na hodinu. Všichni si ve skupinkách obešli místní stánky a obchůdky a nakonec stejně skončili u místní výborné zmrzliny. Po návratu do campu jsme si šli rychle vyčistit zoubky a hybaj na kutě. Byl před námi totiž další nabitý den a to MIRABILANDIE!!!

Konečně jsme se dočkali!!! Mirabilandie je tady! V loňském roce jsme se zde bohužel nedostali a tak bylo pro některé očekávání dvojnásobné. Ikdyž jsme na některé atrakce čekali přes hodinu, tak to za to čekání opravdu stálo!Bylo to naprosto BOŽÍ!!! Vyhlášené atrakce, jako Ispeed nebo Catún, který má přetížení 4G, byly sice CRAZY, ale SUPER CRAZY! Kdo nebyl na těchto dvou atrakcích, jako by v lunaparku ani nebyl. Ale samozřejmě to tak není, i strašpytlíci si přišli na své. A po 12 hodinách strávených v Mirabilandii jsme odjeli zpátky do Cesenatica a ještě v autobuse jsme se hlasitě smáli a vyprávěli si o zážitcích, které nás během dne na kolotočích potkaly.