Tanec není to, co děláme, ale to, co jsme.

Tak je to za námi...

Od 6.9. do 15.9. se LDance tým vydal na další cestu za nepoznaným a to do Itálie. Po dlouho očekávané době nastal okamžik balení, příprav choreografií, cvičení a celkově programu pro všechny přihlášené účastníky a že jich nebylo málo!!! Tentokrát jsme obsadili celý autobus a výprava o 47 členech, všech věkových kategorií, včetně rodičů, se společně za doprovodu zástupců a řidičů z cestovní kanceláře Jokratour z Rožnova pod Radhoštěm, v 16:30 vydala na 2.ročník LDance Summer. Po 13 hodinách cesty autobusem jsme konečně byli na místě, rozdělili si ubytování, stravenky na celodenní stravování, vybalili se a zabydleli a mohla začít první část našeho náročného harmonogramu. Jako správní táborníci jsme si se všemi tanečníky vytvořili a namalovali trička, která nás měla doprovázet za velkým dobrodružstvím LDance Summer. Každý den začínal budíčkem v 7:30 a následným 20 minutovým během a rozcvičkou na pláži a zpět do našeho kempu Cesenatico na snídani. Poté jsme, podle daného programu, vyrazili na taneční trénink, lekce Zumby, kondiční cvičení a nebo výlet.


Letošní ročník byl na výlety velmi obdařený a ikdyž den před odjezdem nevyšel celodenní výlet do zábavného parku Mirabilandie, měli jsme možnost navštívit 2. nejmenší stát a to San Marino, hradní městečko a republiku s ohromujícím výhledem na okolní scenérie Itálie a s velmi impozantními historickými památkami, které se nachází v nadmořské výšce 755 metrů a že to převýšení bylo dost patrné. Ne jednomu z nás se při cestě autobusem nahoru udělalo mírně špatně, ale nakonec jsme to zdárně zdolali.

Ale to není vše! Jednoho večera jsme se svezli místním vláčkem do přímořského městečka Cesenatico, které bylo založeno roku 1302 jako rybářská vesnice, dodnes zde najdeme zbytky opevnění ze 14.století. Centrum Cesenatica se soustředí kolem starobylého přístavního kanálu Porto Canale, nechal jej zbudovat Leonardo da Vinci a dodnes slouží jako přístav pro typické rybářské bárky, okolo něj se nachází plno vyhlášených restaurací s výbornou tradiční kuchyní.


Dalším výletem byl lodní výlet, tentokrát do největšího evropského přímořského letoviska plné historických památek, překrásných pláží a výborné zmrzliny a to do Rimini. Nevyhli jsme se ani místním trhům, kde jsme nakoupili plno dárečků pro své blízké a především pro naši radost. Na lodi jsme si užili radovánek a tance, ochutnali místní kuchyni, kterou jsme z velké části rozházeli do moře rackům, kteří si na ní velmi pochutnali a vrátili se do kempu za naší trenérkou, která se kvůli nevolnosti nemohla tohoto výletu zúčastnit.

A mnoho dalšího dobrodružství jsme si užili, oslavili narozeniny jedné z našich slečen, vystoupili pro sousedský kemp a plní zážitků a dojmů, krásně opálení jsme se vrátili zpátky do České republiky a již teď se všichni moc těšíme na další ročník.