Tanec není to, co děláme, ale to, co jsme.

Vítejte ve světe nekonečných možností...

A proč takový titulek? To je přeci jasné! New York a jeho nekonečné možnosti otevírají člověku z malého českého města nepřeberné množství výběru aktivit, kterým se zde může věnovat a samozřejmě tanec nesmí chybět. A především ten streetový! Ne nadarmo se říká, že streetdance vznikl v ulicích tohoto velkolepého města. A něco na tom určitě bude.

Na každém rohu New Yorského státu, potažmo města, můžete potkat pouliční tanečníky či umělce, kteří se zdejším turistům i místním obyvatelům snaží ukázat něco ze svého umění. Na každém rohu na vás číhá kus historie či kultury lidí, kteří jsou hrdi na to, že jsou obyvateli New Yorku. A po pravdě naše trenérka by také byla! ,,Velmi se mi líbí bezprostřednost obyvatelů i přistěhovalců této země. Nikdo nic neřeší, všichni si hledí svého, všichni se snaží prosadit v tom, v čem si myslí, že jsou nejlepší. Každý dospělý člověk či dítě, ať už je bílé či černé pleti, americké či jiné národnosti je zde osobností. Mohou si vybrat z volnočasových aktivit, které jejich osobnost rozvíjejí a nemusí řešit, jestli se to někomu z jejich okolí líbí či nikoliv. To je New York, to je USA.

,,Ale dost o lidech z New Yorku, my jsme se zde vydali abychom poznali kus světa a hlavně se něco naučili. Rádi bychom se rozepsali a napsali Vám o všem, co jsme v New Yorku viděli a zažili, ale to by se z článku stala seminární práce. Avšak nemůžeme opomenout pár památek, které jsme za našeho pobytu navštívili. Například manhattanský mrakodrap Empire State Building, nejužší budovu Flatiron, majestátní sochu Svobody na Liberty Island a velký emotivní zážitek v nás zanechalo muzeum 11.září, které dnes stojí na základech bývalých dvojčat z World Trade Center. I my jsme měli občas slzy na krajíčku, když jsme viděli fotografie či videodokumentaci lidí, kteří se stali obětmi tohoto teroristického útoku. Každý autentický telefonát bezbranných lidí, kteří se jako rukojmí nacházeli na palubách letadel a volali svým rodinám s jasnou myšlenkou, že už se domů nevrátí anebo telefonáty lidí uvězněných v horních patrech dvojčat a po nárazu letadel již neměli možnost úniku ze spár této hrůzné tragédie. Tak v tomto případě si člověk nejednou uvědomí, že ve svém životě občas řeší naprosto nepodstatné věci. Každému z vás bychom ze srdce přáli zažít vše, co jsme my měli možnost v New Yorku vidět.´´

Text...

A teď konečně k tomu tanci. Pro každého streetového tanečníka je New York mekkou tance. Nachází se zde mnoho tanečních skupin a center, kde člověk zkušený, ale i nezkušený, může docházet a učit se od těch nejlepších a jedno z těchto center se nachází kousek od Times Square na Brodway a nejmenuje se jinak než Brodway Dance Center. Během týdenní návštěvy se naše trenérka ve svém nabitém programu zúčastnila sedmi tanečních lekcí. Okusila si mnoho tanečních stylů a to Waacking s princess Lockeroo , Vogue s úžasným tanečníkem Javierem Ninja, Lockin, Jazz funk s Chio, také High heels dance, nebo-li tanec na vysokých podpatcích a nesměl samozřejmě chybět Dancehall, na kterém byla dokonce dvakrát.

První okusila dancehallový styl Soca, který učil SirLedgen a jako druhý byl pořádný tvrďácký Dancehall pod vedením Geniusdance. Plna dojmů a obohacena o nové taneční zážitky a zkušenosti se společně se svým přítelem vrátila do České republiky a už teď se těší až své nové poznatky předá svým tanečníkům na příměstském tanečním táboře LDance City Camp, následně pak v srpnu na třetím ročníku tanečního zájezdu LDance Summer, opětovně v italském Cesenatico a samozřejmě i ostatním tanečníkům, kteří v září nastoupí do nového školního roku a s tím spojené i nové taneční sezóny. My už se moc těšíme a co vy?