Tanec není to, co děláme, ale to, co jsme.

Dominika Ležáková

Domů   /  Lektoři LDance

„ŽIVOT JE MNOHEM KRÁSNĚJŠÍ S HUDBOU, NO O TO VÍC, KDYŽ HUDBA DOKÁŽE DĚLAT ZÁZRAKY S TĚLEM…"

​​​​​​​PROČ PRÁVĚ TANEC? – Tanec je pro mě něco nepopsatelného, pro každého tanečníka. Jako malá jsem chtěla vždy jen zlaté medaile (ale kdo by nechtěl? - po výkonu, který ze sebe vydá). Stačí jen cítit hudbu, vžít se do textu, uvolnit se a houpat se do rytmu, už jen to člověka uvolní a zapomene na věci kolem. S tělem se dají dělat neuvěřitelné věci.

Když jsem naštvaná, pustím si nějaký rychlý rap, uši mi zbystří a vycítí hněv z tónu hlasu zpěváka (i když textu nejde vůbec rozumět) , vžiju se do hudby a začnu dělat prudké pohyby, výrazy, které bych normálně neudělala- TO JE NA TANCI KRÁSNÉ. Nebo když se chci cítit jako pořádná lady, nejsem nijak obdařena, nemám vnady jako plno holek kolem, ale vůbec mi to nevadí, protože dotyčné si myslí, že jenom to je to důležité, ALE JSOU NA OMYLU. Při tanci použiju jiné zbraně, zatančím si tak, ať se cítím pořádně sexy i bez podpatků, i bez obrovských prsou (akorát překáží). Každý prvek, s každou částí těla, dokáže působit drze ale naopak i sexy.

PROČ UČÍM NOVÝM VĚCEM DALŠÍ LIDI A PROČ MĚ TO NAPLŇUJE?

Tančit umí, nebo se aspoň naučí každý. Stačí být jen v dobrých rukách a pak už makat sám na sobě v každé své volné chvíli. A ten, kdo nepotřebuje ani kontrolu a maká na sobě sám už od první chvíle, je obdařen talentem od přírody, tak to vidím já. Miluju chvíle, kdy přijdu na trénink a vidím rozzářené tváře, že se děti nebo starší kategorie těší z toho, že mě vůbec vidí ve dveřích, mi vytvoří úsměv na tváři. Už jen to, že se chtějí učit novým věcem, vidět je vysmáté, jen protože je to baví, mně dá mnohem více energie, tím pádem i mnohem více nápadů na tvoření dalších věcí. Každým dnem se člověk může zdokonalovat, stačí jen chtít, trénovat a mít pevnou vůli.


OBLÍBENÉ STYLY: Hip-Hop, Dancehall, Break Dance, Vogue, Lockin, R&B, MTV style, Krump, House dance, Twerk,…

TANEC JE MŮJ ŽIVOT… VYROSTLA JSEM S NÍM, TAK S NÍM TAKY PŮJDU AŽ DO HROBU"


Ocenění

​​​​​​​2012

2.místo styl SWAG

2.místo styl KRUMP; styl HOUSE DANCE

1.místo styl HOUSE DANCE

1.místo Tančí celý Avion BATTLE

1.místo BATTLE TAIJAY

2013

1.místo Dance Battle R!NG HIP-HOP ​

2014

2.místo styl LOCKIN

1.místo styl HOUSE DANCE

1.místo styl CHOREO

1.místo R!NG Break dance junior

2015

1.místo KLESŇA STYLE

2.místo BOŽÍ CHOREO

2.místo R´n´B

Taneční Skupina Roku 2015 THE DANCER -> postup do finále (Praha)

 Taneční Skupina Roku 2016 THE DANCER -> finále 8.místo (Hradec Králové)