Tanec není to, co děláme, ale to, co jsme.

Dagmar Leinveberová

Domů   /  Lektoři LDance

Zakladatelka a hlavní trenérka taneční skupiny LDance a taneční modelingové agentury LDance Models​​​​​​​

Tanci se věnuji od útlého mládí. V mateřské škole jsem několik let navštěvovala sportovní gymnastiku a později také moderní gymnastiku. Plynule jsem přešla na sportovní škole na basketbal, který mě bohužel moc neoslovil a následně jsem se, díky svému staršímu bratrovi dostala do jiné Havířovské taneční skupiny, kde začal můj taneční život. Zajímám se především o nové ladies dance styly, jako jsou dancehall, vogue, waacking a high heels dance. Když jsem byla na střední škole, tak jsem se hodně zajímala o soutěže krásy, modeling a focení a vlastně patřičná část těchto stylů využívá toto odvětví k tanci, proto se mi líbí a vidím v něm pro sebe velký potenciál, který mě žene v před v mé taneční profesi. Tyto styly pak využívám ve svých choreografiích. Také vedu různé openclass lekce pro veřejnost ve fitness centrech v Havířově a Ostravě. O prázdninách jezdím s dětmi na několika denní soustředění, taneční tábory a zařizuji taneční zájezd LDance Summer v zahraničí, kde pracuji jako vedoucí oddílu a instruktorka tance. Ostravě a jejím okolí. Jako jednotlivec jezdím po mnoha tanečních soutěžích a battlech, ve kterých se učím kontrolovat své vlastní tělo, využívat své emoce k tanečnímu projevu, improvizaci a především k vyjádření sebe sama na hudbu, kterou v danou chvíli neznám. Za svůj největší úspěch považuji postup do finále prestižní soutěže Miss Dance, konané pod záštitou jedné z největších tanečních soutěží v České republice Taneční skupinou roku.

Se svou skupinou jsem několikrát získala prvenství na mezinárodních soutěžích.  Ve volném čase se věnuji především rodině, školním povinnostem, návrhářství, tvorbě kostýmů a také modelingu a fotomodelingu. Již od 15 let se zúčastňuji soutěží MISS a na svém kontě mám také mnoho úspěchů. Avšak, pro mě, největším úspěchem v této oblasti, je postup do mezinárodní soutěže The Miss Princess Of The Czech Republic a následné soustředění a finálový večer v italském Garganu.


Proč taneční skupina? Odjakživa jsem byla ve skupinách vůdčím typem, který rád něco organizoval a vymýšlel. K tomu přispěly dlouholeté zkušenosti s tancem a modelingem a teď už je to nějaký ten pátek, kdy tato taneční skupina vznikla a jsem strašně moc ráda, že rok od roku roste ve všech věkových kategoriích. Rok od roku všichni tanečníci nabývají mnoho tanečních zkušeností, které se jim prostřednictvím své výuky snažím dopřát. Ať už jde o různé soutěže a vystoupení, ale také různorodost tréninků, workshopy s jinými skvělými tanečníky, ale také taneční módní přehlídky, focení a natáčení videoklipů. Snažím se, aby má taneční skupina byla vidět a aby o ni v tom nejlepším bylo také slyšet. A ikdyž jsou tréninky občas velmi náročné a nebo nejsem zcela ve své kůži, tak učit ostatní tancovat a posunovat dále ve svých snech je pro mne ta nejlepší cesta, jak si zlepšit náladu a je to přesně to, co mne naplňuje.


Ocenění

2014

Beats for Love - battle Dancehall, 

2.místo Děti Fitness Kopřivnice - one on group, kategorie Talent, 2.místo region (postup do finále v Otrokovicích)

 Děti Fitness Otrokovice - one in group, kategorie Talent, 3.místo, finále

Děti Fitness Kopřivnice - one in group, kategorie Streetdance, 3.místo region (postup do finále v Otrokovicích)

2015​​​​​​​

Děti Fitness Frýdek - Místek - one in group, kategorie Talent, 3.místo region (postup do finále v Otrokovicích)

Děti Fitness Frýdek - Místek - one in group, kategorie Dancehall, 4.místo

1. Vícemiss Mia Dance Festival

Taneční skupina roku - Postup do finále národního týmu MISS DANCE